Zakład Elektroniki Górniczej - Tychy

Biurowce
  • 5/06/2023
  • 358
  • 9

Opis miejsca


Dostęp jest bardzo trudny i niebezpieczny. Trzeba się wspiąć po oknie od razu na pierwsze piętro, ponieważ na parterze jest czujka. Ja nie dałem rady. Na zdjęciach widać to, co kolega nagrał na gopro. W środku wiele nie zostało, ale parę ciekawych rzeczy się znajdzie.

Zakład Elektroniki Górniczej, Tychy, województwo śląskie

Co wiadomo o tym miejscu


Informacje wygenerowane automatycznie na podstawie opisu i komentarzy. Najnowsza relacja pochodzi z sierpnia 2025.

W lipcu i sierpniu 2025 roku potwierdzono, że budynek został całkowicie zburzony, więc obecnie nie ma do niego dostępu. Wcześniej stan i dostępność obiektu wyraźnie się zmieniały: w 2023 roku wejście opisywano jako łatwe, przez dziurę w bramie, a w marcu 2025 teren był już ogrodzony, główne wejścia zaspawane kratami, a jako możliwe wejście wskazywano tylne okno. W kwietniu 2025 przy wejściu znajdowała się kamera z czujką, a eksploratorów przegonił ochroniarz z budynku naprzeciwko.

W środku pozostawało niewiele wyposażenia. W lipcu 2024 wskazywano wyższe piętra, szczególnie szóste, gdzie mogły znajdować się elementy pod napięciem; opisywano też łatwe wejście na dach. Z dachu i wyższych kondygnacji widoczna była panorama Tychów.

Wiesz, czym ten obiekt był kiedyś? Napisz w komentarzu — dopiszemy to tutaj.

Social media


Koordynaty


Lat / Lng: 50.1296748, 18.9679867

Ocena


5 / 5

Komentarze


  1. Data wizyty: 07/08/2025

    The building has been demolished completely.

  2. Data wizyty: 14/07/2025

    Budynek Już Został Zburzony

  3. Miejsce do niedawna dostępne – niestety teraz przy wejściu znajduje się kamera z czujką.
    Byliśmy, chcieliśmy obejść, ale wygonił nas ochroniarz z budynku na przeciwko.
    Ale miejsce warte zwiedzania

  4. Data wizyty: 14/03/2025

    Fajne miejsce, klimatyczne jak wejdzie się na wyższe piętra, niestety teren został ogrodzony plus zamontowali dwie kamery z detekcją ruchu, wejścia główne są zaspawane kratami ale da wejść się oknem z tyłu budynku, są tam ułożone nawet palety wręcz zapraszające do środka

  5. Szczerze mega luźne wejscie czujek nie ma kamer też wejście na dach bardzo łatwe zwiedzania dużo nie ma jedynie 6 piętro dużo rzeczy pod napieciem moze byc a tak to wejscie proste. Ochroniarze z budynku obok nie patrza tu wystarczy wejść na teren tego budynku gdy ich nie ma i jest spokoj. Na dachu warto uwazac zeby nie byc widocznym. Ogolnie mega spoko polecam

  6. Data wizyty: 05/05/2024

    Sytuacja w budynku cały czas bez zmian. Jedynym problemem podczas eksploracji jest ogromna widoczność budynku oraz osób w środku z dosyć sporej okolicy. Miejsce mimo, iż bardzo zniszczone to nadal ciekawe i warte zwiedzenia

  7. Data wizyty: 04/09/2023

    5/6

    Nie planowalem (bylem na spacerze, zwiedzalem miasto)…, ale tak na mnie patrzyl ten biurowiec, ze postanowilem sie przejsc i sprawdzic.

    Easy in, easy out. Dziura w bramie. W srodku nic. Cisza spokoj oraz przepiekne widoki. Bylem w poniedzialek w srodku dnia. Nie chce sie wychodzic bo widoki 360* na Tychy sa naprawde piekne; sczegolnie jak pogoda jest (slonce + chmury = heaven on Earth).

    50°07’46.2″N 18°58’02.3″E
    ^tutaj jest wejscie, czerwono-bialy slupek i wydeptana sciezka za czyims domem takze, stealth mode ON

  8. Data wizyty: 29/06/2023

    Zajebiste miejsce!
    Łatwe wejście jak i wyjście, 0 ochrony, 0 kamer jak i czujników ruchu;)
    Klimacik jest super, polecam każdemu!

  9. Data wizyty: 29/06/2023

    Byłem tam pare dni temu, zajebiste miejsce. Widoki przepiękne a klimat zajebisty.

Dodaj komentarz