Opis miejsca
Dopiero w 1907 r. z inicjatywy dyrektora tramwajów podmiejskich Gerlicza wybudowany został tor wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. Tor usytuowany był na terenie o powierzchni 40 ha pomiędzy dzisiejszymi ulicami Wyścigową, Konną, Ksawerowską i Długą.
Po wojnie już nie wznowiono funkcjonowania toru. Teren przekazany Zarządowi Miejskiemu przeznaczono na szkółki drzew i krzewów podległe Łódzkiemu Przedsiębiorstwu Ogrodniczemu. W tym charakterze teren ten wykorzystywany był do lat 90. W dawnych budynkach toru działała też stacja doświadczalna hodowli roślin i ośrodek szkoleniowy, a pozostałe zabudowania, w tym stajnie, zaadaptowano na mieszkania. W 1952 r. zlikwidowano tor tramwajowy. W przyszłości planowano urządzenie tu parku. Obecnie teren dawnego toru wyścigów konnych jest zaniedbany i porośnięty roślinnością samosiewną, i tym, co pozostało po szkółkach. W 2002 r.
Do dziś bardzo popularnym celem wycieczek dla Łodzian
Co wiadomo o tym miejscu
Informacje wygenerowane automatycznie na podstawie opisu i komentarzy. Najnowsza relacja pochodzi z maja 2024.
Teren jest zalesiony, a zabudowania dawnego toru zachowały się głównie jako ruiny. W kwietniu 2021 roku można było wejść do głównego budynku, jednak był on już w ruinie; w listopadzie opisywano obiekt jako puste ruiny, a w maju 2024 roku wskazywano na duży wandalizm. W pobliżu znajduje się małe jezioro, a na miejscu można zobaczyć pozostałości głównego budynku oraz inne szczątki zabudowy.
W styczniu i kwietniu 2021 roku wejście na teren i do głównego budynku nie sprawiało problemu. W listopadzie 2021 roku odnotowano, że w ruinach młodzież pije alkohol; w maju 2024 roku również wspominano o wykorzystywaniu miejsca do imprezowania i picia alkoholu.
Wiesz, czym ten obiekt był kiedyś? Spotkałeś tam ochronę albo kamery? Napisz w komentarzu — dopiszemy to tutaj.
Koordynaty
Lat / Lng: 51.6987956, 19.419236
Stelli4
Data wizyty: 22/05/2024
Powiem tak miejsce nie jest jakieś mega interesujące, nie było nikogo w nim kiedy odwiedzaliśmy poza tym obok macie jakieś szczątki z muru albo stadninę dla koni. Bardzo fajne miejsce jeśli chcesz spędzić z znajomymi czas, zrobić imprezę czy pić alkohol, dużo wandalizmu ale ogólnie obiekt bardzo ładny i polecam.
Urbex_Oczami_Pandy
Data wizyty: 22/11/2021
Ciekawe miejsce, jednak z dawnej świetności nie zostało już nic. Są to wyłącznie puste ruiny, w których młodzież pije alkohol.
Zuziaaa
Data wizyty: 13/09/2020
Miejsc zalesione jak byliśmy to zobaczyć nasze zdziwienie było kosmiczne. Da wejsc soe zobaczyć główny budynek jednak są ta ruiny. Jeżeli ktoś przejazdem warto moze sie zatrzymać jednak jechac specjalnie? Obok był opuszczony zakład mechaniczny tam trądzik dało się zawiesić oko na histori tego miejsca.
Pulkx
Bardzo przyjemne miejsce, zaraz nad małym jeziorkiem. Nie ma problemu z wejściem idealne na luźny wypad