Opuszczony pałac/szkoła podstawowa - Grodziec

Zamki i pałace
  • 16/10/2019
  • 6288
  • 11

Opis miejsca


Po wojnie w swoje ręce wziął ten pałac Skarb Państwa. Była tam szkoła podstawowa, a częścią gospodarczą zajęło się Państwowe Gospodarstwo Rolne. Niestety pałac niszczeje.

Opuszczony pałac/szkoła podstawowa, Grodziec, województwo wielkopolskie

Co wiadomo o tym miejscu


Informacje wygenerowane automatycznie na podstawie opisu i komentarzy. Najnowsza relacja pochodzi z kwietnia 2023.

Obiekt tworzą dwa budynki: jeden to dawna szkoła podstawowa, a drugi zachował niewielką ilość wyposażenia. W środku pozostały fragmenty podręczników do rosyjskiego, książki, zeszyty oraz sala sportowa z wyskocznią i kozłem. Są też liczne pomieszczenia piwniczne; w lutym 2020 ostrzegano przed nietoperzami w piwnicy.

W 2020 roku budynki opisywano jako zdewastowane i mocno niszczejące, a w kwietniu 2021 zwracano uwagę na sufity w kiepskim stanie. W lutym 2022 relacja wskazywała na zabite okna i drzwi skute łańcuchem; wymieniono wtedy piwnice, łazienki i kotłownię jako dostępne części obiektu.

Od stycznia 2020 do maja 2021 kilka relacji określało wejście do obu budynków jako łatwe lub bezproblemowe. W środku jest dużo śmieci, a podczas zwiedzania trzeba uważać na uszkodzone sufity.

Spotkałeś tam ochronę albo kamery? Napisz w komentarzu — dopiszemy to tutaj.

Koordynaty


Lat / Lng: 52.03551734219, 18.060337062925

Ocena


4.5714285714286 / 5

Komentarze


  1. Data wizyty: 15/02/2022

    Aktualnie można jedynie chodzić po piwnicach, łazienkach, kotłowni. Przez zabite okna nic nie widać a drzwi są skute łańcuchem. Mimo tego piękna sceneria i podjazd (filary z balkonem) zachęca by odwiedzić to miejsce

  2. Miejsce warte odwiedzenia
    Podejrzanie wykoszona zieleń między budynkami
    Tabliczek z brakiem wstępu nie widać

    Warto wpadać

  3. Data wizyty: 01/05/2021

    Wejście bezproblemowe. Wiele pozostałości po dawnej szkole. Polecam wybrać się na tyły do parku (aktualnie “zdziczałego”).

    Podobno jeden z ostatnich właścicieli (Kwilecki) był (wraz z tym majątkiem ziemskim) należał do najbogatszych ludzi w dwudziestoleciu międzywojennym. Szkoda, że taka perełka lokalnej społeczności niszczeje.

  4. Data wizyty: 13/03/2021

    Miejsce bardzo ciekawe, nie ma problemu z wejsciem do dwoch budynkow, trzeba tylko uwazac na sufity, sa w kiepskim stanie . Tqk jak lat temu ktos opuszczal to miejsce i zostawil rzeczy (ksiazki, zeszyty, koziol na salce sportowej) tak zostalo do dzis. pozdrawiam i polecam jak najbardziej to miejsce

  5. Data wizyty: 14/02/2021

    Ocena: 5 /6

    Odwiedzane w nocy takze wrazenia jak najbardziej ciut podkrecone.

    Jak ja wszedlem = wejdzie kazdy (nie trzeba sie brudzic)

    2 duze budynki z masa pomieszczen do zwiedzania. Oba posiadaja liczne piwnice i czesto dostepne z roznych stron budynkow (czesto nie laczone ze soba takze warto sprawdzic kazda).

    W srodku sporo smieci, ale tez i stare podreczniki (w sumie to ich czastki) gdzie jeszcze uczono rosyjskiego. Sala z wyskocznia oraz koziolkiem nadal jest na szczescie i to chyba najwieksza atrakcja jezeli chodzi o artefakty.

    Okolica malownicza i musi byc pieknie w kazda pore roku oraz dnia. Za budynkiem z filarem warto przejsc kilka krokow dalej i zobaczyc przeogromniaste drzewo (pewnie jakis naturalny pomnik). Sa tez liczne stawy w okolicy, parku?

    Jak najbardziej godne polecenia.

  6. Data wizyty: 09/10/2020

    Dostęp bardzo łatwy, budynki mocno niszczeją. Warto wejść do piwnicy.

  7. Data wizyty: 03/05/2020

    Miejsce fajne, łatwy dostęp, polecam 🙂

  8. Eksploracja udana. Obiekt dosyć ciekawy. Są tam dwa budynki, jeden dawna szkoła praktycznie całkowicie pusty. Drugi obok z małą ilością wyposażenia. Jeśli jesteście obok, polecam. Nie ma ochrony a dostęp jest łatwy.

Dodaj komentarz