Teren dawnej jednostki wojskowej WRiA OPK - Kuźnia Raciborska

Militarne
  • 3/09/2019
  • 5630
  • 5

Opis miejsca


Teren dawnej jednostki wojskowej WRiA OPK.
Miejsce nie jest trudne w eksploracji. Jest średnio bezpieczne, trzeba uważać jak przy każdej eksploracji.
Na terenie znajduje się parę małych stanowisk strzeleckich, główny magazyn rakiet, szczelina przeciwlotnicza, schron SNR i SD (stanowisko Dowodzenia ze stacją naprowadzania rakiet na dachu), Bardziej w mieście na ulicy Jagodowej znajdują się byłe koszary. Miejsce jest już bardzo zniszczone.

Więcej z historii tego miejsca znajdziecie tu: https://infowsparcie.net/wria/o_autorze/kuznia_raciborska_11dr_op.html

Miłego zwiedzania.

Teren dawnej jednostki wojskowej WRiA OPK, Kuźnia Raciborska, województwo śląskie

Co wiadomo o tym miejscu


Informacje wygenerowane automatycznie na podstawie opisu i komentarzy. Najnowsza relacja pochodzi z kwietnia 2024.

We wrześniu 2019 roku relacjonowano, że z obiektu niewiele zostało. W lutym 2020 roku budowle były trudne do znalezienia między drzewami, a najwięcej do zobaczenia miało znajdować się w środkowym schronie. W kwietniu 2024 roku obiekt określano jako mocno zniszczony i trudny do odnalezienia.

Wiesz, czym ten obiekt był kiedyś? Udało ci się wejść? Napisz, którędy. Napisz w komentarzu — dopiszemy to tutaj.

Koordynaty


Lat / Lng: 50.188868573774, 18.303188321879

Ocena


4.5 / 5

Komentarze


  1. Data wizyty: 21/04/2024

    Miejsce dość mocno zniszczone ae rzeczywiście warte zwiedzenia. Idealne do robienia mrocznych zdjęć, ma fajny klimat 🙂

  2. Data wizyty: 21/04/2024

    Obiekt rzeczywiście dosyć mocno zniszczony i trudny do odnalezienia ale jak już się go znajdzie to jest doskonały na pierwszy Urbex.

  3. Data wizyty: 06/06/2020

    Byłem dzisiaj i zdecydowanie polecam. Świetne miejsce, pierwszy urbex w tym roku. Ciężko znaleźć wśród drzew.

  4. Data wizyty: 19/02/2020

    Wielkie dzięki za plan jednostki, budowle mogą być trudne do znalezienia pomiędzy drzewami, w środkowym schronie najwięcej do zobaczenia ale nie chcę psuć niespodzianki.

  5. Data wizyty: 14/09/2019

    Mało co zostało, ale pospacerowanie po lesie nie zaszkodzi.

Dodaj komentarz