Opis miejsca
Kordynaty sa prawidlowe, ale mapka na urbexy.pl zle zaznacza niestety wiec lepiej samemu wpisac sobie w google.
Kordynaty: 50°39'02.5"N 19°52'24.0"E
50.650694, 19.873332
Googiel moogieel dobrze poprowadzil do fabryk w miejscowosci Koniecpol i po drodze przejezdzajac calkiem przypadkowo znalazlem ten obiekt.
Jest to szkola podstawowa w starym stylu. Sporo (sredniej atrakcyjnosci) artefaktow, bezproblemowy dostep. Stara i zniszczona. Mala piwnica z 2 komorkami oraz strych. Calosc bezpieczna i warta odwiedzenia o kazdej porze roku ze wzgledu na pobliski sad pola oraz ladna panorama natury za terenem (chyba) bylego boiska. Na terenie jest jeszcze kilka mniejszych obiektow/budynkow, ale totalnie nie ma tam nic interesujacego (pusto/toalety/wychodki itd.)
Co wiadomo o tym miejscu
Informacje wygenerowane automatycznie na podstawie opisu i komentarzy. Najnowsza relacja pochodzi z maja 2024.
To wiejska szkoła podstawowa w starym stylu. W styczniu 2021 roku była już mocno zniszczona, a w maju 2024 określono ją jako niemal całkowicie opróżnioną; zostało w niej tylko kilka rzeczy.
W marcu 2021 roku oglądano tu m.in. duże liczydło, tablicę mnożenia, kilkanaście pieców kaflowych, telewizor Rubin, stare dzienniki, pozostałości lalek i gabinet pedagogiczny ze starymi slajdami. Na pierwszym piętrze znajdowały się sale lekcyjne, a w piwnicy pomieszczenie związane z koksownią; obok szkoły były wychodek, boisko, budynek gospodarczy i drewniany obiekt na zboże. W marcu 2021 wejście było możliwe przez otwarte drzwi z tyłu i otwarte okna, natomiast w maju 2024 dostęp nadal oceniono jako łatwy.
Spotkałeś tam ochronę albo kamery? Na co trzeba tam uważać? Napisz w komentarzu — dopiszemy to tutaj.
Galeria
Koordynaty
Lat / Lng: 50.65070565, 19.873198497205
kwadratowy
Data wizyty: 18/06/2023
Łatwy dostęp, totalna wydmuszka. Parę rzeczy jest jeszcze.
Data wizyty: 12/03/2021
Drzwi od tyłu są otwarte, można wejść. Okna również są otwarte. W środku wielkie liczydło matematyczne, kilkanaście piecy kaflowych, wielka tabliczka mnożenia, zabytkowy telewizor “Rubin”, w piwnicy koksownia, na 1. piętrze salki lekcyjne do zwiedzania. Jest też gabinet pedagogiczny w którym zostały stare slajdy, są jeszcze podpięte stare kable telefoniczne od słupa telefonicznego. Obok toaleta (wychodek dla 6 dzieci) oraz boisko, budynek gospodarczy i coś w stylu drewnianego budynku na zboże.
tgchan.com (Dodał miejsce )
Ocena: 3+ /6
Kordynaty: 50°39’02.5″N 19°52’24.0″E
50.650694, 19.873332
Wiejska szkola w starym stylu. W srodku niestety niewiele artefaktow sredniej atrakcyjnosci (stare dzienniki z 1950 lub wczesniej, szczatki lalek, liczydel itd.). Calosc naprawde stara i juz dosyc mocno zniszczona./
Fajny i spokojny obiekt z fajna relaksujaca okolica (natura).