Sztandarowym wręcz tego przykładem jest, chociażby Katedra świętego Pawła. Zlokalizowano ją w dzielnicy City, którą można zaliczyć do ścisłego centrum. Ta monumentalna budowla powstała na bazie projektu architekta – Christophera Wrena. Trzeba przyznać, że jest on autorem doskonałej budowli. Świadczy o tym choćby i to, że jej wielkości ustępują jedynie: bazylika w Rzymie oraz katedra we francuskim Lourdes. Kościół pochodzi z XVII wieku, choć jego inauguracji dokonano dopiero w wieku XVII. Budowa trwała w sumie 35 lat. Warto dodać, że na tym miejscu, na przestrzeni wieków, znajdowały się w sumie cztery poprzednie katedry. Do zniszczenia ostatniej z nich przyczyniły się wydarzenia roku 1666. Mowa tu mianowicie o Wielkim Pożarze Londynu, który pochłonął także inne elementy stołecznej zabudowy. Wrażenie na zwiedzających zrobić może nie tylko konstrukcja sama w sobie. Imponujące są także znajdujące się wewnątrz organy. Są one zresztą jednymi z największych w skali całej Wielkiej Brytanii. Miłośnicy muzyki kościelnej mogą z kolei zachwycić się śpiewem męskiego chóru, który często posługuje podczas nabożeństw. Dodajmy, że katedra należy do kościoła anglikańskiego. Jeśli chodzi o styl architektoniczny, angielski twórca połączył tu zarówno wpływy tak klasycyzmu, jak i baroku.

Kolejnym miejscem, które bezapelacyjnie można uważać za wizytówkę stolicy, jest Buckingham Palace. Pierwotnie pałac należał do Johna Sheffielda. Był on najważniejszym spośród możnych Buckingham. W kilkadziesiąt lat po ukończeniu budowy – w latach 60 XVIII stulecia, pałac stał się własnością ówczesnego władcy Zjednoczonego Królestwa. Był nim Jerzy III. Całość stworzona jest w oparciu, o architektoniczne założenia charakterystyczne dla późnego baroku. Jest to zresztą jeden z najbardziej udanych przykładów tego właśnie stylu. Stołeczny pałac pełni funkcję oficjalnej siedziby władców od XIX wieku. To właśnie w jego komnatach zagraniczne delegacje przyjmuje królowa Elżbieta II. Wśród turystów, najbardziej chyba znanym motywem jest słynna zmiana warty. Odbywa się ona codziennie. Pałac został także udostępniony zwiedzającym. Jednak jest to możliwe tylko w dwa miesiące w roku: w sierpniu oraz wrześniu.

Niemniej znanym punktem na mapie Londynu jest tamtejsza Tower. Ma ona znacznie dłuższą historię niż poprzednie omawiane tu zabytki. Zbudowano ją mianowicie w XI wieku. Przez kolejne stulecia pełniła ona funkcję więzienia! Mało tego! Krążą o nim pogłoski, że nikt kto był tam uwięziony, nie zdołał zbiec. Wśród przetrzymywanych tam więźniów znajdował się choćby hitlerowski zbrodniarz: Rudolf Hess.

Londyn posiada jedną z najbardziej rozbudowanych siatek połączeń lotniczych. Jeśli marzysz o wylocie do jakiegoś bardziej egzotycznego lub bardziej wakacyjnego miejsca polecamy w szczególności Egipt lub Turcję. Te dwa piękne miejsca, mają bogate zaplecze hotelowe i bogatą opcję all inclusive, które zapewnią błogi wypoczynek. Warto jednak przed wylotem zadbać o odpowiednią ilość gotówki, w związku z tym warto dowiedzieć się, jaką walutę zabrać do Egiptu i pomyśleć o takim temacie jak: Turcja waluta. Wówczas nie będziemy mieli problemu ze zrobieniem zakupów na lokalnych targach. Odpowiadamy, że waluta Turcji to lira turecka, natomiast waluta Egiptu to funty egipskie. Zarówno jedną, jak i drugą otrzymamy bez problemu w jednej z sieci kantorów Tavex, która dodatkowo oferuje swoim klientom dostawę waluty pod wskazany adres.